Lékárna SANO  Přerov
581 277 956

Novinky

19.01.2022

Jak začít, aby letos hubnutí bylo opravdové?

Většina lidí, kteří se pohybují v pásmu nadváhy či obezity, přičemž v současné době jsou to téměř dvě třetiny dospělé populace (38 % dospělých s nadváhou a 28 % s obezitou), mají nějaké zkušenosti s hubnutím, resp. se snižováním hmotnosti. Všude, zejména nyní v lednu, je nabízeno mnoho „zaručených“ postupů slibujících rychlé, a dokonce i trvalé snížení hmotnosti.

celý článek
14.01.2022

Pásový opar

Pásový opar (odborně herpes zoster) je nepříjemné a bolestivé virové onemocnění. Takřka každý, kdo v dětství prodělá plané neštovice, se po doléčení domnívá, že se s touto svědivou záležitostí loučí navždy. Jenže virus (varicella zoster), který způsobuje plané neštovice, ve skutečnosti nenápadně přečkává v nervových buňkách. A přijde-li „správný“ podnět, vrací se právě v podobě pásového oparu. Vir, který ho způsobuje, totiž v těle zůstává v tzv. „spící“ formě a kdykoliv se může probudit.

celý článek
28.12.2021

Poznejte krásy Beskyd

Přírodní krásy Beskyd jsou na podzim díky sluncem prozářeným barevným listům stromů snad ještě krásnější než jindy. CHKO Beskydy s rozlohou celých 1160 km2 nabízí kromě nádherných scenérií nespočet turistických a kulturních zajímavostí. Jistě vás potěší také husté turistické značení a občerstvení v turistických chatách skoro na každém vrcholu.

celý článek
20.12.2021

Moje tabu téma: Plynatost

Nadýmání (plynatost) označuje tvorbu plynů ve střevě. Projevuje se bolestmi břicha, nafouknutím břicha, pocitem plnosti, častým říháním či škytáním. Jedná se o velmi častý problém dětí, dospělých i seniorů. Vznikající plyn se označuje jako flatus. Nadměrné množství tohoto plynu se nazývá nadměrnou plynatostí – meteorismem. Meteorismus se pak projevuje nadměrným únikem plynu do okolí – flatulence. Tyto pojmy – meteorismus a flatulence – spolu tedy úzce souvisí.

celý článek
14.12.2021

Jak posílit imunitu právě teď

Imunitní systém člověka je natolik komplikovaný a složitý, že pro vysvětlení všech jeho aspektů by nám nestačila ani pořádně tlustá kniha. V každém případě si obvykle pod pojmem imunita představíme schopnost našeho těla bránit se různým onemocněním, jako je nachlazení, chřipka, angína a dalším nemocem způsobeným mikroorganismy, které nás napadají zvenčí. Infekční onemocnění jsou vždy ohromnou zátěží pro imunitní systém.

celý článek
06.12.2021

Jiří Halda s Markem Hermanem:

„Berte své děti jako pohled do zrcadla.“

Rozhovor s Jiřím Haldou a Markem Hermanem je přínosný nejen pro rodiče malých dětí, ale pro všechny, kteří s nimi přijdou do kontaktu. Není snad nic nepředvídatelnějšího než malé dítě. Dozvíte se o maličkostech, na které by se ve výchově nemělo zapomínat, proč děti zlobí a jak přistupovat k trestům. Nezapomněli jsme se zeptat ani na náročnou roli matek a na to, proč některé maminky nebaví si hrát se svými dětmi. Dozvíte se mnoho zajímavostí, které jsou přitom tak jednoduché a jasné… Napadlo vás například, že na důslednosti stojí úspěch vaší výchovy?

celý článek
01.12.2021

Ptali jsme se v lékárně v Ostravě

Moje lékárna pokrývá lékárenské služby po celé republice – od větších obcí přes malá a střední města až po krajská města či metropoli. Mezi největší lékárny patří ty, které jsou situovány v obchodních centrech velkých měst. Jednou z nich je i lékárna Sano Futurum, která je součástí obchodního centra Futurum v Ostravě na Novinářské ulici. Toto centrum je hojně navštěvováno díky množství různých obchodů, hypermarketu Tesco, nabídce jídelen a restaurací a v neposlední řadě díky atraktivnímu kinu Cinestar. V lékárně jsme vyzpovídali vedoucí lékárnici, paní Mgr. Silvii Mrózkovou.

celý článek
27.11.2021

Péče o stárnoucího blízkého

V roce 2018 proběhlo v rámci MPSV v České republice rozsáhlé šetření, z něhož vyplývá, že většina lidí si přeje zůstat doma až do své smrti (výsledky se pohybují v rozpětí 65–89 % podle typu šetření). Včasné diskuse v okruhu blízkých mohou pomoci k tomu, že se tato představa vyplní podstatně většímu procentu lidí, než je tomu dnes.

celý článek
21.11.2021

Jak to chodí v lékárně

V moderním pojetí by lékárna měla především sloužit jako středisko farmaceutické, respektive lékárenské péče s důrazem na poradenství pacientovi. Toto pojetí by postupně mohlo vytlačit pouze rutinní a strojově vypadající výdej léků pacientovi. Dle údajů Státního ústavu pro kontrolu léčiv bylo v roce 2019 v ČR provozováno 2493 lékáren a 217 výdejen.

celý článek
15.11.2021

TV reklama

V listopadu a prosinci naváže na říjnovou kampaň další část TV kampaň Moje lékárna celkem s osmi produkty. Vysílány budou dva 25s reklamní spoty na TV kanálech TV Nova group, TV Prima Group a TV Barrandov - od 15. 11. do 16. 12. 2021.

 

celý článek
14.11.2021

Ženské hormony

Hormony jsou tělu přirozené látky. Jejich úloha v lidském organismu spočívá v komunikaci mezi buňkami a soustavami orgánů. Jsou tzv. chemickými posly, kteří ovlivňují mnoho funkcí v těle – ať už se jedná o funkce fyziologické nebo o chování.

celý článek
28.10.2021

Vitamín D3

Vyvážená strava je důležitou součástí života a jedním ze základních kamenů zdraví. Člověk by se neměl pouze pravidelně stravovat, ale měl by konzumovat stravu plnou vitamínů a minerálů, které jsou pro lidský organismus velmi důležité a bez kterých se naše tělo neobejde.

celý článek
25.10.2021

Krkonoše slibují hory doly

Starostův pramen, Sněžka, Dvorský les, Albeřické lomy, Kotel, Čertova strouha, Mumlavský vodopád, Dívčí kameny, Pramen Labe, Čertova hora, Sněžné jámy, Úpské rašeliniště, Mužské kameny… Jen neúplný výčet krkonošských krás, které stojí za průzkum, pokud se rozhodnete Krakonošův rajón navštívit. A je jedno, v jakém ročním období, protože si užijete hory i doly, rybníky i vodopády, lomy, strouhy, kameny i rašeliniště… Zkrátka ryzí přírodu všeho druhu. Přiblížíme si některé z jmenovaných skvostů, abyste získali představu o tom, že do Krkonošského národního parku si naplánujete úžasný výlet a nemusíte být zrovna zdatným horalem.

celý článek
21.10.2021

Jak ušetřit při zdražování elektřiny?

Cena elektřiny na trhu prudce roste a dodavatelé začínají posílat dopisy, ve kterých informují své zákazníky ohledně zdražování. Na elektřině však můžete ušetřit nejrůznějšími chytrými opatřeními. Od zcela jednoduchých opatření běžného využívání elektřiny v domácnosti, přes smluvní fixaci ceny u dodavatele na několik let, až po využití nízkého tarifu elektřiny.

celý článek
19.10.2021

Závislosti:

kouření, mobilní telefony

Žijeme v době, která je uspěchaná a hektická. Stres, nepohoda, nervozita a jiné příčiny mohou být spouštěčem našich závislostí, které nám poskytují cestu úniku nebo nám něco nahrazují.

celý článek